четвртак, 29. јануар 2015.

Hapšenje 18 narkodilera, među njima i policajac

Uhapšen i policajac | Ilustracija: Shutterstock
U sinhronizovanoj akciju beogradske policije rano jutros uhapšen je policijski službenik P.C. iz Lazarevca, uz još 17 osoba, zbog sumnje da su se bavili trgovinom narkotika.



Zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga, uhapšeni su N. R. (33), N. R. (31), M. M. (37), M. R. (30), Z. I. (42), M. S. (33), B. B. (33), M. M. (27), J. J. (43), N. P. (39), S. V. (26) i policijski službenik P. C. (56), kaže se u saopštenju.

Takođe, zbog postojanja sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćenog držanja opojnih droga, uhapšeni su Z. J. (34), B. O. (34), Z. B. (41), B. L. (34), J. M. (36) i V. D. (38), navodi se u saopštenju.
Kako saznajemo, ranom zorom u Lazarevac su stigli policajci koji su ulazili u stanove osumnjičenih. Da je u pitanju ozbiljna i dugo pripremana akcija, govori činjenica da je samo mali broj ljudi iz lazarevačke policije znao za hapšenje.
Policijski službenik P.C. radi u odeljenju za izdavanje dozvola za vatreno oružje. Takođe, u akciji su pretresani stanovi onih koje je udruženje Sveti Sava stavilo na svoj spiska kao narko-dilere.

U Lazarevcu su i dalje prisutni brojni pripadnici policije, a akcija se nastavlja.

Podsetimo, Udruženje "Sveti Sava" osnovano je krajem 2012. godine, kada je nekoliko građana Lazarevca odlučilo da se upusti u borbu protiv preprodavaca droge koji su terorisali njihov grad, pošto su uvideli da policija ne može mnogo da učini. Tada su odlučili da grad izlepe fotografijama dilera, što je izazvalo paniku među preprodavcima droge, koji su se našli na udaru javnosti, ali i policije koja je obavila nekoliko hapšenja.

http://www.alo.rs/vesti/hronika/hapsenje-18-narkodilera-medu-njima-i-policajac-video/83792

Нема коментара: