Guvernerka Narodna banke, Jorgovanka Tabaković, požalila se građanima koji muku muče sa kreditima u švajcarcima da nam je svima problem težak život. Upitana da li građanima koji su zaduženi u evrima može da se desi da zapadnu u sličan problem koji imaju oni zaduženi švajcarskim francima, ona je rekla “svima nam je problem težak život u nepredvidivim okolnostima, na koje ne možemo da utičemo, a moramo da ih rešavamo“.
Naša gurvernerka je ovo izjavila bez preterane upotrebe mozga ili je jednostavno odlučila da tog dana vodi šegu sa građanima koji se već nalaze u teškim mukama. “Nema ništa od Vučićevih investicija!” Nije naša guvernerka skroz bez mozga. Izjavila je i nešto pametno. Naime, rekla je da od Vučićevih investicija nema ništa! “On je još dodala da nemaju problem samo korisnici kredita u francima nego i oni koji su izgubili posao, te mi nemamo ni investicija niti proizvodne kapacitete, dodala je Tabaković primetivši da će “sve biti rešeno kad bude bilo više posla”, prenosi RTS.
Ako unapred znamo da od Vučićevih investicija i “više posla” neće ništa biti, logički zaključujemo da situacija sa građanima koji su zaduženi u stranim valutama neće biti rešena.
Sve u svemu, prepušteni ste sami sebi, od države ne očekujte pomoć.
Interesantno bi bilo kada bi svi građani koji su zaduženi u stranim valutama jednoga dana odlučili da prestanu da plaćaju svoje kredite. Stanovi bi pripali bankama, ali kome će ih banke prodati? Nikome jer niko ni nema para da kupuje nove stanove. Na taj način bi se u značajnoj meri oštetio bankarski sistem.
Građani ni sami ne znaju koliko su jaki kada se udruže. Zamislite situaciju u kojoj SVI građani koji imaju kredite odbiju da plaćaju mesečna rate. Šta će banke uraditi svim tim građanima? Ništa. Banke bi u tom trenutku jednostavne mogle da stave ključ u bravu.
Interesuje nas da li bi se tada NBS mešala u svoj posao? Da li bi tada banke prodavale kredite sa zelenaškim kamatnim stopama?
Naš osnovni problem je taj što ne umemo da se udružima kada je to neophodno! Zamislite kada bismo se svi udružili protiv banaka, kao što smo se svi udružili u znak podrške novinarima i karikaturistima francuskog časopisa “Šarli edbo”.
Šta je još potrebno da se desi da bi narod ustao protiv tiranije banaka i ostalih institucija? Oglasite se u komentarima!
http://www.teleprompter.rs/jorgovanka-menjam-frizuru-svakog-dana-ali-svima-nam-je-problem-tezak-zivot.html
Нема коментара:
Постави коментар