четвртак, 29. јануар 2015.

NE, NIJE OVO DIKTATURA! Naprednjaci pokreću inicijativu za smenu Zaštitnika građana

Saša Janković (FOTO: Novosti)
Poslanik SNS Vladimir Đukanović počeće da prikuplja potpise u poslaničkoj grupi Naprednjaka za razrešenje Saše Jankovića sa funkcije zaštitnika građana.

Vladimir Đukanović

Đukanović je to izjavio jer smatra da Janković ne obavlja dobro svoj posao i narušava kredibilitet te institucije. On je na sednici skupštinskog Odbora za kontrolu službi bezbednosti rekao da Janković izjavama o prisluškivanju sindikalaca, političara i nosilaca pravosudnih funkcija urušava ugled Vojnobezbednosne agencije i stvara paranoju među građanima.


Janković je reagujući na te navode rekao da ako se za govornicom govori o tome da on ugrožava sistem bezbednosti, onda to znači da je izdajnik.

On je zatim pročitao dokument u kome se navodi da je VBA pratila i kontrolisala aktivnosti Srpske radikalne stranke 15. novembra 2014. godine kada je organizovan miting u centru Beograda povodom povratka lidera te stranke Vojislava Šešelja u Srbiju, iako nije bilo indicija da pristalice SRS planiraju napad na Ministarstvo odbrane ili Vojsku Srbije.

Pročitaj: OTKRIĆE: Žandarmi: Napalo nas lice u dukserici / Andrej Vučić jedini nosio duksericu (FOTO) -


Ja nemam pouzdana saznanja da je taj dokument tačan i verodostojan, ali imam ozbiljnu sumnju koju treba da proverim. Protivzakonito je prikupljanje podataka koji nisu u skladu sa Zakonom o VBA. VBA je nadležna za kontraobaveštajnu bezbednosnu zaštitu Ministarstva odbrane i VS i da u ovom papiru stoji i jedna indicija da pripadnici SRS planiraju napad na Ministarstvo i VS tada bi mogli razgovarati, ali takva saznanja nisu navedena u dokumentu, rekao je Janković. On je dodao da takvih dokumenata o nepravilnostima u radu ima još i da ih treba ispitati.

IZVOR: B92

http://www.teleprompter.rs/ne-nije-ovo-diktatura-naprednjaci-pokrecu-inicijativu-za-smenu-zastitnika-gradana.html




Нема коментара: