уторак, 15. март 2016.

Posle izbora 12.000 policajaca ostaje bez posla?!

Novim Zakonom o policiji koji će biti usvojen odmah posle parlamentarnih izbora iz MUP će biti otpušteno 12.000 ljudi, tvrdi Nezavisni policijski sindikat Srbije. Ako se to dogodi, Srbija će imati dva policajca na 1.000 stanovnika, dok je standard EU sedam policajaca na hiljadu građana. - Smatramo da se o ovome mora govoriti pre izbora i očekujemo da se sve stranke izjasne povodom ovog problema koji ozbiljno ugrožava nacionalnu bezbednost. Zato pozivamo građane da nam se pridruže 27. marta na protestu pred zgradom Vlade Srbije - rekao je Momčilo Vidojević, predsednik sindikata.
Njegov zamenik Miloš Jelenković je najavio i udruženu sindikalnu akciju svih sindikata policije za 18. april kada bi, ako se i ostali sindikalci odazovu, policija trebalo da stupi u generalni štrajk.
Na konferenciji za medije su se čuli i napadi sindikalaca na ministra Nebojšu Stefanovića za kojeg tvrde da progoni sindikalce, zabranjuje im sastanke i pravo na sindikalno organizovanje, optužujući ih za kriminal. Takođe, Vidojević se obrušio i na Biljanu Popović Ivković, šeficu Biroa za medije MUP navodeći da nije kvalifikovana da obavlja taj posao.
I konferencija bi se završila mirno da među novinarima nije sedela upravo Biljana Popović Ivković koja je žestoko uzvratila sindikalcima, pokazujući diplomu i zahtevajući da i oni odgovore na neka njena pitanja. Kako su Vidojević i saradnici pokušali da konferenciju napuste bez da im novinari postavljaju pitanja, čelnica Biroa za medije MUP ih je nazvala "kukavicama" postavljajući čelniku sindikata neugodna pitanja.
- Zašto bežite od jedne žene? Što nam ne kažete kako ste sa tri razreda škole postali policajac i ko je vama i vašoj supruzi uredio premeštaj službe iz Novog Pazara u Beograd? Iznosite laži na račun ministra i ministarstva, a zapravo ste politička organizacija koja je učestvovala na političkom skupu Zavetnika u Nišu - navela je Popović-Ivković.
Čelnik NPSS se potom vratio u salu nastavljajući prepirku koja ubrzo nije više bila interesantna malobrojnim novinarima.
- Zarađujete 108.000 dinara, imate službeni automobil, a svoj posao shvatate kao obračun sa sindikalcima. Sram vas bilo - odgovorio je Vidojević.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/558741/Posle-izbora-12-000-policajaca-ostaje-bez-posla


Izveštaj sa konferencije NPSS-a: Biljana Popović Ivković panično urlala i vređala predstavnike NPSS  

Beograd, 15.mart 2016. godine.Predstavnici Nezavisnog policijskog sindikata Srbije najavili su na današnjoj koneferenciji za medije da će 27.marta u 12h ispred zgrade Vlade Srbije organizovati veliki protest zaposlenih u MUP-u i građana Srbije zbog urušavanja jedne instutucije kao što je MUP i njenoj katastrofalnoj politizaciji. Ovom prilikom su pozvali i sve ostale sindikate, političke stranke , vladine i nevladine organizacije da im se pridruže i iskažu svoj stav prema srpskoj policiji.
Predsednik NPSS-a Momčilo Vidojević je rekao da se prema zaposlenima u MUP-u kao i prema članovima ovog sindikata sprovodi „otvoreni genocid“:
„Posle izbora će biti otpušteno 12.000 zaposlenih u MUP-u, to je zapravo čišćenje MUP-a.“ rekao je Vidojević.
            On je istakao da se već duži vremenski period sprovodi diktatura nad članovima NPSS-a, da se o njima šire neistine, izmišljaju afere, na čelu sa ministrom Nebojšom Stefanovićem, državnim sekretarom Milosavom Miličkovićem i načelnicom Odeljenja za saradnju sa medijima Biljanom Popović Ivković.
            „Tražili smo pre 6 dana od premijera Vučića da nas primi kako bismo mu dostavili dokaze šta se dešava u MUP-u, jer smo ubeđeni da se njemu ne iznosi istina, ali još uvek nismo dobili dogovor“ istakao je predsednik NPSS-a.
            Vidojević se osvrnuo i na gostovanje Biljane Popović Ivković u Jutarnjem programu nacionalne televizije Pink kada je, umesto da govori o MUP-u i približi rad ove institucije građanima, ona veći deo vremena govorila o NPSS-u, njegovom predsedniku i činjenici da on ima samo tri razreda srednje škole.
„Mi smo podneli zahtev za pristup informacijama od javnog značaja o školskoj spremi, primanjima i uslovima koji su potrebni da ispunjava osoba za radno mesto na kojem je Biljana Popović Ivković, i dobili smo odgovor da je u oktobru primila 108.743,29 dinara, u novembru 90.839,09 a u decembru 94.496,57 dinara, da MUP ne poseduje sertifikat o njenom znanju engleskog jezika koji je jedan od uslova za rad na njenom radnom mestu, da MUP ne poseduje dokumentaciju u vezi sprovedenog postupka (konkursa) prilikom njenog prijema u radni odnos te da Biljana Popović Ivković ima otvorene mesečne naloge za vožnju za vozilo VW Golf 6, 1,6TDI” – istakao je Vidojević.
Kako se gospođa Ivković pozvala na član 14 Zakona o slobodno pristupu informacijama od javnog značaja i nije dozvolila da NPSS-u MUP dostavi diplomu, predsednik NPSS-a pozvao je Biljanu Popović Ivković da na sledećoj konferenciji za medije ista donese na uvid njenu diplomu jer će i on da donese svoju diplomu „od tri razreda srednje škole koju sam časno i pošteno završio i sa ponosom mogu da je pokažem građanima Srbije“.
Potom je Vidojević zapitao „koje to poslove obavlja Biljana Popović Ivković pa prima gotovo tri plate policajca, koliko je smena provela na terenu u terenskoj opremi, u uniformi, po kiši i snegu, po blatu, na obezbeđenju skupova i da li su u njenu platu ugrađene dnevnice koje su umanjene policajcima“?
            On je naglasio da se sprovodi hajka nad NPSS-om i da rukovodstvo sindikata pojedinci nazivaju kriminalcima jer otvoreno govore o problemima policajaca, o odnosu poslodavca prema policajcima, ističu loše strane novog Zakona o policiji i koje će biti njegove posledice po građane Srbije, kritikuju smanjivanje – ukidanje dnevnica policajcima,  i što, jednostavno, koriste svoja Ustavna i zakonska prava da iznesu svoje mišljenje.
            Zamenik predsednika NPSS-a Miloš Jelenković je istakao da 19 godina radi kao policajac i da je danas najgori odnos poslodavca prema policajcima. On kaže da policajac u Srbiji nikada nije bio više ponižen i manje zaštićen, da je moral u jedinicama nizak a da ih posebno demorališe Zakon o policiji koji je štetan i za policajce i za građane Srbije.
„Šta nas čeka? Neki „reformator“ je rekao da u srpskoj policiji ima 27-28 hiljada policajaca i da taj broj mora da se smanji na 15.000. U Evropi, po statistici 1000 građana treba da štiti 7 policajaca, a po toj reformi u našoj policiji, u vreme tranzicije, migrantske krize, 2 policajca će čuvati 1000 građana“ istakao je Jelenković.
            On je naglasio da je NPSS pokušao da prenese ministru Stefanoviću i njegovim saradnicima šta preostaje policajcima koji će kao nepodobni biti isterani iz MUP-a – da svoje znanje dalje koriste braneći tajkune i kriminalce ili da izvrše suicid – ali oni nisu imali sluha da to čuju.
            On je istakao da je nečuveno da se u 2016.godini ukida jedan sindikat, da mu se otimaju vozila i radne prostorije, samo zato što poštuje Ustav i zakon i poručio „Mi idemo dalje – nazad nećemo“.
            Na kraju je najavio da pošto ne postoje druga zakonska prava, NPSS će predložiti drugim sindikatima i radnicima MUP-a da 18.aprila stupe u generalni štrajk!
            Potpredsednik NPSS-a Živko Radovanović je istakao da sve što je NPSS do sada iznosio na konferencijama je istina i da nikada nisu, kako kaže ministar Stefanović, obmanjivali javnost.
            „Činjenica je da je ministar unapredio svakoga za koga smo mi dostavili dokaze da radi nezakonito i da nisu dalje procesuirani. Zbog toga, kao i zbog njegovog plana da otpusti 12000 ljudi, zbog uništavanja MUP-a, pozivam sve da nam se pridruže na protestu 27.marta u 12h ispred Vlade Srbije“ zaključio je Radovanović.
Na kraju konferencije za medije Biljana Popović Ivković, koja je uzgred rečeno došla sa još tri predstavnika iz MUP-a, panično i histerično je počela da urla na predsednika NPSS-a Momčila Vidojevića, iznoseći pritom niz neistina i govoreći da „NPSS nije sindikalna već politička organizacija, da je ministar Stefanović najbolji ministar kojeg je MUP imao do sada, da je tokom  njegovog mandata podeljena uniforma policajcima, isplaćena su dugovanja na ime putnih troškova i da se dnevnice isplaćuju redovno“. Međutim, ni jednog trenutka nije želela da istakne da su uštede “odrane” sa leđa policajaca, onih izvršilaca koji i nose glavni teret posla, te da su ta dugovanja i isplaćena zahvaljujući smanjenju plata, umanjenju putnih troškova kao i sramnim umanjenjem dnevnica.
            U histeričnom stanju išla je od jednog do jednog predstavnika NPSS, urlala na njih, vređala ih, nazivala kukavicama i prevarantima, na šta su isti samo osmehom i po nekom „packom“ uzvraćali, a onda je zadržavala novinare, zloupotrebljavajući prostor koji je zakupio NPSS, i njima nastavila da iznosi razne neistine.
            NPSS će nastaviti da iznosi istinu ma koliko ona bolela Stefanovića, Miličkovića ili Biljanu Popović Ivković.
Predstavnici NPSS-a su poručili da će sledeću konferenciju za novinare održati za nedelju dana.  
Konferenciju možete da pogledate  ovde.
Borba se nastavlja. Idemo dalje.

http://npss.rs/component/content/article/81-npss-aktivnosti/1470-izvetaj-sa-konferencije-npss-a-biljana-popovi-ivkovi-panino-urlala-i-vreala-predstavnike-npss.html

Нема коментара: