четвртак, 6. август 2015.

Vučić tužan i razočaran zbog stranih ambasada

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je "tužan i razočaran" zbog toga što zapadne ambasade u Beogradu nisu na Dan žalosti, 5. avgusta, spustile svoje zastave na pola koplja.
To je u Vladi Srbije protumačeno kao gest nepoštovanja odluke Vlade, ali i diplomatskog protokola, objavljeno je večeras na sajtu "Politike", kao i da Vučić nije želeo da kaže da li će Vlada uložiti protest tim povodom.

Na ovakav potez ambasade zemalja kvinte - SAD, Velika Britanija, Nemačka, Francuska i Italija – odlučile su se posle međusobnih konsultacija, ali i u dogovoru sa svojim prestonicama, piše list.

http://mondo.rs/a818681/Info/Srbija/Vucic-tuzan-i-razocaran-zbog-stranih-ambasada.html

Нема коментара: