петак, 7. август 2015.

AMERIKA I PUTIN SU U RATU

Imejl sistem Pentagona je isključen već dve nedelje, a to je pogodilo čak 4.000 službenika Ministarstva odbrane
Za hakerski napad koji je bio usmeren na imejl sistem u Pentagonu 25. jula krivi se Rusija, potvrdio je jedan od zvaničnika Ministarstva odbrane za američke medije.
PENTAGON SE SPREMA ZA RAT SA RUSIJOM: Postavlja tenkove i pešadijska vozila u nekoliko baltičkih zemalja!
Ova zemlja je jedna od retkih koja je sposobna da upadne u osigurane sisteme u Pentagonu, kao i Kina, ali trenutno nikoga ne mogu da optuže sa apsolutnom sigurnošću.
Imejl sistem Pentagona je isključen već dve nedelje, a to je pogodilo čak 4.000 službenika Ministarstva odbrane.
Ovo je već drugi put da je Rusija optužena za hakerske napade na Pentagon.
(Telegraf.rs)

http://www.telegraf.rs/vesti/1694090-amerika-i-putin-su-u-ratu-razoren-pentagon-ne-bore-se-ni-puskama-ni-granatama-evo-kako-se-kolju


Ruski istražitelji ispitali oca Hodorkovskog 

Ruski istražitelji ispitali su danas oca naftnog tajkuna i kritičara Kremlja Mihaila Hodorkovskog u vezi s
ubistvom iz 1998. gradonačelnika grada u Sibriju
Istražitelji su u junu najavili da će ponovo otvoriti istragu ubistva gradonačelenika Neftejuganska Vladimira Petuhova za koje je glavni osumnjičeni Mihail Hodorkovski koji je negirao umešanost.

Hodorkovski je proveo 10 godina u zatvoru po presudi za utaju poreza pre nego što ga je pomilovao predsednik Vladimir Putin. Iz zatvora je izašao u decembru 2013. godine, posle čega je nastavio da kritikuje Putina iz egzila u Švajcarskoj.

Advokat Borisa Hodrokovskog, Sergej Badamšin, rekao je da je današnje ispitivanje "sraman pritisak" na Mihaila Hodorkovskog.

http://akter.co.rs/29-bezbednost/136293-ruski-istra-itelji-ispitali-oca-hodorkovskog.html


Rusija uništava stotine tona hrane 

U Rusiji je u četvrtak, prema predsedničkom ukazu Vladimira Putina, počelo uništavanje zaplenjenih prehrambenih proizvoda koji podležu režimu ruskih sankcija, uvedenih nakon sankcija Zapada nametnutih Rusiji.
Čelnik Savezne službe za veterinarski i fitosanitarni nadzor Sergej Dankvert izvestio je u četvrtak da se uništavaju prve količine nelegalno uvezenih proizvoda. Reč je o nekoliko stotina tona robe.

"Smatram da će biti uništeno nekoliko stotina tona. Svima je jasno do čega je dovela sadašnja situacija", kaže Dankvert.

U delu ruske javnosti raste ogorčenje zbog uništavanja hrane. Tako je između 155 i 250 hiljada ljudi potpisalo otvoreno pismo Putinu u kojem traže povlačenje ukaza. Potpisnici pisma predlažu da se hrana razdeli siromašnima, beskućnicima i socijalno ugroženim građanima.

"Čemu uništiti sveže evropske proizvode kojima možemo nahraniti veterane, umirovljenike, invalide, porodice s mnogo dece, nastradale od prirodnih katastrofa?", kaže se u pismu.

http://www.021.rs/Info/Svet/Rusija-unistava-stotine-tona-hrane.html


Kornblum: EU perspektiva i za Ukrajinu, Gruziju, Moldaviju

Američki diplomata Džon Kornblum smatra da je evropska perspektiva potrebna Ukrajini, Moldaviji i Gruziji, ali da danas postoji strah da se to učini jer se strepi od reakcije Rusije.
Kornblum je za bečki ekonomski dnevnik "Virtšaftsblat" rekao da bi za te zemlje trebalo učiniti minimum isto ono što je pre dve decenije učinjeno za Poljsku, Češku i druge zemlje centralne Evrope, kojima je tada ponuđena mogućnost članstva, ukoliko ispune određene preduslove.
Upitan koliko je važno da istočnoevropske i balkanske zemlje jednom postanu članice EU Kornblum je kazao da je širenje dobro, ali da postoje dva problema.
"Na jednoj strani ne postoji konsenzus, a kao drugo proširenje nije više tako koristan instrument kao ranije. Proširenje u centralnoj Evropi je bio ogroman uspeh, ali su te zemlje bile spremne da dođu u EU", rekao je on.
Aktuelni kandidati možda nisu još spremni, a pored toga postoje primeri kao što je Ukrajina kada EU mora ima da ima drugačiju politiku, a nema je, dodao je američki diplomata.
Uz ocenu da konflikt u Ukrajini ima globalnu dimenziju, Kornblum primećuje da bi sankcije protiv Rusije mogle da budu i snažnije.
One su, kako kaže, samo opomena Vladimiru Putinu i ne predstavljaju promišljenu strategiju o delovanju prema Rusiji - a njihov cilj treba da bude da se obezbedi da zemlje u okruženju Rusije imaju pravo da samostalno biraju sopstvenu budućnost.
Kornblum je od 1994. godine bio specijalni izaslanik SAD za Bosnu i Hercegovinu i učestvovao je u pregovorima u Dejtonu.

http://www.novimagazin.rs/svet/kornblum-eu-perspektiva-i-za-ukrajinu-gruziju-moldaviju



SMRT NEVIDLJIVIH Ruski i kineski naučnici će SRUŠITI američku vojnu nadmoć






SAD su do sada bile predvodnik u korišćenju nevidlljive stelt tehnologije u vazdušnoj brobi. Tome bi mogao
da dođe kraj, pošto naučnici u Kini i Rusiji otkrivaju načine kako da nevidljivo učine vidljivim.Britanski "Indipendent" piše da su se u maju pojavile fotografije lošeg kvaliteta "Božanskog orla", kineskog drona koji je u stanju da leti na velikim visinama.
Oni koji se razumeju u ove teme odmah su letelicu nazvali "dronom koji lovi steltove", odnosno lovcem na takozvane nevidljive avione. Kineski dron je dovoljno veliki da može da nosi specijalne radare čija je namena otkrivanje stelt aviona.
 
U stanju je da leti dovoljno visoko da bi mogao da ih detektuje mnogo pre nego što stignu do cilja. Priča se da je radar "Božanskog orla" uspeo da registruje aktivnost američkog stelt borbenog aviona F-22 Reptor kod obala Južne Koreje, sa udaljenosti od skoro 500 kilometara.
Po nekim analitičarima, kineski dron predstavlja smrt za steltove, za druge tek ozbiljnu pretnju po budućnost tehnologije na kojoj je Amerika izgradila svoju vadušnu superiornost.
 
Britanski dnevnik podseća da nijedan stelt avion nije u potpunosti nevidljiv i uvek ostavi neki trag na radaru, što je doprinelo i obaranju američkog F-117 tokom kosovskog sukoba "zastarom srpskom vazdušnom odbranom".Od Prvog iračkog rata Rusija i Kina imale su 25 godina da nađu rešenje za stelt tehnologiju.
 
- Rusi su ostali pri kratkotalasnom radaru zbog njihovog tehnološkog konzervativizma. I na kraju postigli veliki uspeh - smatra Igor Sutjagin, viši istraživač Insututa ujedinjenih kraljevskih službi.
 
Bil Svitmen, glavni urednik "Difens tehnolodži internešenela", koji je deo specijalizovane medijske kuće "Aviejšn vik netvork", ocenjuje da su VHF-Esa radari u poslednjih nekoliko godina bilo ono što je najviše javnosti priokazano i iz Rusije i iz Kine, kada je u pitanju anti-stelt tehnologija. 

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/580874/SMRT-NEVIDLJIVIH-Ruski-i-kineski-naucnici-ce-SRUSITI-americku-vojnu-nadmoc


Rusija hoće da zabrani i strane kondome

Rusija će po svemu sudeći zabraniti uvoz zapadnih kondoma, ukazuje dokument objavljen na vladinom sajtu ove nedelje.

Predložene promene u zakonskoj regulativi će dodati kondome na listu zabranjene robe. Zvanično ideja je da se pokrene domaća proizvodnja.

Mada su po svemu sudeći u pitanju i neki drugi razlozi.

Savetnik premijera Rusije Genadij Onišenko ima zanimljivo mišljenje o tome.

"Kondomi nemaju nikakve veze sa zdravljem. Ovo će samo naterati ljude da budu disciplinovaniji i bolje će birati partnere. A možda će pomoći društvu u rešavanju demografskih problema", kaže Onišenko.

Što znači da su motivi ipak malo drugačiji.

I nismo baš sigurni da im je to pametno. Recimo zato što sigurno neće pomoći u zaustavljanju epidemija virusa HIV u Rusiji. U ovom trenutku se procenjuje da je skoro milion Rusa zaraženo Hivom, što je duplo više nego 2010. godine. Procene su da će u sledećih pet godina ovaj broj dositći 2 miliona.

Stručnjaci kažu da su za katastrofalno stanje krive vlasti koje promovišu konzervativne vrednosti. Vadim Pokrovsky, šef Aids Centra u Rusiji precizira da je samo ove godine u Rusiji zaraženo 90.000 ljudi u poređenju sa manje od 3.000 u Nemačkoj. Promovisanje porodičih vrednosti iza koga stoji vlast nije uspelo da zaustavi epidemiju, kaže Vadim i objašnjava da se recimo u Nemačkoj deca uče seksualnom obrazovanju i odgovornom ponašanju. Što u Rusiji nije slučaj.

A da zabrana uvoza kondoma nije ni malo pametna ukazuje i podatak da je heteroseksualni odnos najčešći način prenošenja Hiva u Rusiji. Pokrovsky smatra da je za epidemiju kriva i sve uticajnija Pravoslavna Crkva, koja se otvoreno protivi bilo kakvom govoru o seksu i pogotovo seksualnom obrazovanu mladih.

Neka oni ostanu smerni, a mi ćemo u međuvremenu da ostanemo verni Durexu. Pogledajte ispod najjaču reklamu za velike kondome.



http://www.dominomagazin.com/article/31649
 


 Kirgistan postao peta članica Evroazijske ekonomske unije 

Kirgistan je danas zvanično postao peta članica Evroazijske ekonomske unije (EEU), ekonomskog bloka koji objedinjuje bivše članice Sovjetskog Saveza i koji je oformljen na inicijativu Rusije. 
U decembru prošle godine, samostalni Kirgistan, gde živi oko šest miliona stanovnika, potpisao je zahtev za priključivanje Evroazijskoj ekonomskoj uniji, ali je od tada čekao da preostale četiri članice tog bloka - Jermenija, Belorusija, Kazahstan i Rusija - ratifikuju njegovo pristupanje.

Glavno regulatorno telo EEU saopštilo je da je na današnji dan (6. avgusta) Kirgistan zvanično postao peta članica tog ekonomskog bloka, nakon što je "zeleno svetlo" za njegovo članstvo dao i susedni Kazahstan.
Kirgistan je 1998. godine postao prva bivša sovjetska država koja se pridružila globalnoj Svetskoj trgovinskoj organizaciji (STO), i od tada je prerastao u centar za reeksport kineske robe širom regiona, pošto je zvanični Peking 2001. godine ušao u STO.

Carine na uvoz robe unutar Evroazijske unije su, međutim, znatno više od carina STO, što je podgrejalo strahove da će članstvo Kirgistana u EEU povećati cene u toj državi, koja se u najvećoj meri oslanja na poljoprivredu.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/580933/Kirgistan-postao-peta-clanica-Evroazijske-ekonomske-unije


Нема коментара: