недеља, 2. август 2015.

Вучићеви кадрови у акцији, оптужени за крађу милион и по евра

Председник општине Штрпце Братислав Николић оптужен је пред већем Основног суда у Урошевцу да је злоупотребио службени положај и противправно повећао износ уговора вредног милион и по евра, за градњу стамбених зграда у том месту.
Заједно са Братиславом Николићем, у овом случају је оптужен и службеник набавке општине Штрпце Агим Реџепи, преноси приштински портал Kallxo.com.
Тужилаштво оптужује Николића и Реџепија да су 16. децембра у Штрпцу ради стицања противзаконите материјалне добити, заједно са другим званичницима, супротно закону о јавној набавци на Косову, склопили анекс уговора у вредности од 346.000 евра са оператером „Албе“.
Тиме је за 10 одсто премашена вредност основног угвора од милион и по евра за изградњу три зграде у Штрпцу.
На јучерашњем рочишту Николић и Реџепи су оптужени да су оштетили косовски буџет и постали саучесници у кривичном делу злоупотребе службеног положаја или службеног утицаја, што је кажњиво по Кривичном закону.
Николић и Реџепи су изјавили да се не осећају кривима, а адвокат оптуженог Николића рекао је да оптужница није заснована на релевантним чињеницама.
Одбрана има рок од 30 дана за изношење одбране.

РТС


http://www.srbijadanas.net/strpce-vucicevi-kadrovi-u-akciji-optuzeni-za-kradju-milion-i-po-evra/

Нема коментара: