четвртак, 29. јануар 2015.

Stefanović i Burkhard o reformi MUP-a

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović razgovarao je danas sa šefom Misije OEBS u Srbiji Piterom Burkhardom o donošenju novog zakona o policiji, reformi i unapređenju rada policije, saopštilo je to ministarstvo

Stefanović i Burhard razgovarali su i o predsedavanju Srbije OEBS-om u 2015. godini, kao i o procesu evropske integracije, posebno o usklađivanju propisa koji se odnose na pravdu, slobodu i bezbednost.

Na sastanku je bilo reči i o nastavku saradnje u oblasti unutrašnje kontrole policije i rada policije u zajednici, koji su uz borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala jedan od prioriteta MUP-a, dodaje se u saopštenju.

Najavljeno je i skoro predstavljanje rezultata istraživanja javnog mnjenja o radu policije, a Stefanović je najavio nameru MUP-a da se aktivno bavi borbom protiv terorizma, kao i rad na strategiji za borbu protiv terorizma i akcionom planu za njeno sprovođenje, piše u saopštenju.

http://akter.co.rs/29-bezbednost/116877-stefanovi-i-burkhard-o-reformi-mup-a.html

Нема коментара: