уторак, 18. новембар 2014.

Sokobanja, godinu dana posle

Istraga protiv direktorke Specijalne bolnice u Sokobanji, dr Ljiljane Isaković, koja se sumnjiči za zloupotrebu službenog položaja i dalje je u Osnovnom tužilaštvu u Aleksincu, iako je od podnošenja prijave prošlo godinu dana. Dvadeset zaposlenih sa statusom uzbunjivača koji šest godina ukazuju na korupciju, tvrde da nadležne institucije ne reaguju. 


Državni revizori proveravali su poslovanje Specijalne bolnice i nedavno su odgvornim licima u toj ustanovi uručili dokument o reviziji finansijskih izveštaja i pravilnosti poslovanja bolnice za prošlu godinu.


Po zakonu o državnoj revizorskoj instituciji Nacrt izveštaja o reviziji je poverljivog karaktera. Poverljiv je i predlog izveštaja koji će DRI uručiti odgvornim licima u toj bolnici posle Nacrta izveštaja.


Od 11 podnetih prekršajnih prijava nadležnom sudu u Zaječaru, protiv direktorke kao odgovornog lica Bolnice, tri su u međuvremneu zastarele, a isto toliko je u postupku. Jedna je odbačena, a jedna je oslobađajuća.


U tri predmeta Bolnica je kažnjena sa ukupno 900.000 dinara, a direktorka, kao odgvorno lice, sa 65.000 dinara.

U međuvremenu, Osnovno tužilaptvo u Aleksincu odbacilo je krivičnu prijvau protiv direktrke Mobing centra u Nišu, koja je bila osumnjičena da je radnicima Specijalne bolnice, koje zastupa pred sudom, slala preteće SMS poruke.

Specijalna bolnica koja se najvećim delom finansira iz državnog budžeta u februaru bi trebalo da dobije novog direktora, jer osumnjičenoj direktorki ističe mandat. Ona je na tom mestu 12 godina, iako po statutu ustanove ista osoba direktor može biti najviše osam godina.

Sokobanjsu specijalnu bolnicu država će uskoro prodati jer se nalazi na spisku 502 predueća koja čekaju kupca.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/57/Srbija+danas/1753164/Sokobanja%2C+godinu+dana+posle.html

Нема коментара: