понедељак, 14. март 2016.

Za teniske terene i fontanu dajemo 3 miliona

Građani Srbije mogu da budu ponosni na sebe što imaju toliko love da, mogu da iskeširaju oko tri miliona dinara, koliko će ove godine koštati uređenje teniskih terena i održavanje fontane ispred Palate „Srbija“.
Građani Srbije mogu da budu ponosni na sebe što imaju toliko love da, osim za sanaciju bazena u državnim vilama, u kojima će se brčkati najviši državni funkcioneri, ili nabavku cveća, o čemu je „Alo!“ nedavno pisao, mogu da iskeširaju i još oko tri miliona dinara, koliko će ih samo ove godine koštati uređenje teniskih terena i održavanje fontane ispred Palate „Srbija“.
Uprava za zajedničke poslove republičkih organa raspisala je javnu nabavku za usluge održavanja teniskih terena u Tolstojevoj 2, gde se nalazi Klub poslanika, zatvorenog tipa, koji je rezervisan za najviše državne funkcionere i delegacije. U sklopu tog kompleksa nalaze se dva teniska terena.
Brčkanje, zastave, cveće...
„Alo!“ je nedavno pisao da će brčkanje najviših funkcionera biti savršeno, i to nakon sprovođenja javne nabavke za usluge održavanja i servisiranja bazena i bazenske opreme u državnim vilama na Dedinju, među kojima je i ona u kojoj se baškari predsednik Srbije Tomislav Nikolić. Za to je namenjeno dva miliona dinara, i to bez PDV-a. Pisali smo i da je za nabavku državnih zastava namenjeno ukupno 3,5 miliona dinara, za nabavku državnih obeležja i natpisa ukupno 800.000 dinara bez PDV-a, dok je za nabavku cveća i sadnica za rezidencijalne i reprezentativne objekte opredeljeno ukupno 5,6 miliona dinara bez PDV-a, kolika je procenjena vrednost te nabavke.
U planu nabavki za ovu godinu stoji da je za uslugu održavanja teniskih terena opredeljeno 800.000 dinara bez PDV-a. Rok za podnošenje i otvaranje ponuda je 17. mart, a kriterijum za dodelu ugovora je najniža ponuđena cena. U konkursnoj dokumentaciji navodi se da je potrebno skidanje zelene mahovine sa površine terena, nabavka i postavljanje novog tenisita, potom krpljenje žičane ograde terena broj jedan i njeno bojenje, uređenje kamenih staza, ali i redovno održavanje teniskih terena ravnanjem, zalivanjem, popravkom mreža i linija posle svakog korišćenja terena, kao i priprema za nove korisnike.
Daleko više novca, i to dva miliona dinara bez PDV-a, građani će iskeširati za održavanje fontane isped Palate „Srbija“. Za tu fontanu građani će isto toliko platiti i u naredne dve godine, odnosno po milionče u 2017. i 2018. Rok za podnošenje ponuda je 4. april, a kriterijum za dodelu ugovora je najniža ponuđena cena. Usluge održavanja fontane, kako se navodi u konkursnoj dokumentaciji, podrazumevaju dnevne i nedeljne aktivnosti.
Dnevne aktivnosti su skupljanje nečistoće (lišća, plastičnih flaša i drugo), dopunjavanje ili smanjivanje nivoa vode u fontani, kontrola ispravnosti hemijskog kvaliteta vode, dok se pod nedeljnim aktivnostima podrazumeva detaljno čišćenje školjke fontane od mehaničke nečistoće, pranje zidova školjke fontane, mehaničko i hemijsko čišćenje mlaznica i vodovodnih inastalacija i uvid u tehničko stanje podzemnih šahtova. Ova javna nabavka podrazumeva i hemijska sredstava za održavanje kvaliteta vode fontane, pripremu fontane na prelazu godišnjih doba, ali i nepredviđene radove.
Na fontanu smo već prolili 130 miliona
Građani Srbije papreno su platili i rekonstrukciju fontane ispred Palate „Srbija“. „Alo!“ je još 2013. pisao da nas je rekonstrukcija te fontane koštala astronomskih 131,3 miliona dinara. Toliko novca potrošeno je u periodu od 2010. do 2012. kako bi fontana žuborila uz softversku podršku. Taj poduhvat, međutim, nije realizovan preko javnog nadmetanja, već u restriktivnim i postupcima sa direktnim pogađanjem, tako da je na ime ugovaranja dodatnih radova projekat ispao dvostruko skuplji u odnosu na predračunsku vrednost.

http://www.alo.rs/za-teniske-terene-i-fontanu-dajemo-3-miliona/39656

Нема коментара: