Posledice mogu biti velike, pre svega za mlade jer se isključuju iz obrazovnog sistema, a tako smanjuju i svoje šanse za zapošljavanje i obezbeđivanje uslova za život.
S ovom činjenicom složili su se ambasador Kanade u Srbiji Filip Pinington, poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković i koordinatorka projekta Fondacije „Ana i Vlade Divac“ Ivona Gvozdenović na konferenciji „Rani, prisilni i dečji brakovi u Srbiji“.
Najranjivija populacija kod nas su Romi i siromašni građani iz svih krajeva države uzrasta od 15 godina. Godišnje se sklopi oko 2.000 brakova u kojem je bar jedna osoba maloletna, mada se veruje da ih mnogo više živi u vanbračnoj zajednici. Ambasador Kanade istakao je da je sjajno videti zajedničke napore u pokušaju da se ovaj problem eliminiše.
- Jedan od proklamovanih prioriteta sjedinjene kanadske razvojne i spoljne politike jeste da se stane na put ranim, prisilnim i dečjim brakovima. Ovo je problem koji ugrožava život devojaka i žena, a koji je prisutan širom sveta - istakao je Pinington.
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/ambasada-kanade-zaustavite-prisilne-i-rane-decje-brakove-clanak-2147359
Нема коментара:
Постави коментар