недеља, 2. август 2015.

Zid Mađarske može da bude dobar i za Srbiju

Odluka Mađarske da podigne zid može i Srbiji da bude od koristi jer ako izbeglice ne mogu tuda da prođu izabraće drugu putanju, navodi Ištvan Pastor.
Pastor je u intervjuu za "Politiku" ocenio da se suočavamo sa ogromnim problemom - masovnim nezakonitim prelaskom preko granica, navodeći da su tu pojavu izazvali svetski igrači i da smo i mi i čitava Evropa taoci takve situacije.
"Ovaj problem ne može da se rešava pravilima i načinima funkcionsanja demokratskog sveta, jer ovo nije pitanje slobodnog kretanja ljudi, već masovnog kršenja zakona", rekao je Pastor.

On je dodao da zid ne sprečava ljude koji poštuju zakon i "one koji imaju pasoš i idu na granični prelaz, uključujući Sirijce i Avganistance".


http://www.slobodnaevropa.org/archive/news/20150802/500/500.html?id=27165373

Нема коментара: