четвртак, 6. август 2015.

Policija sprečila blokadu deponije u Koceljevi

Jake policijske snage sprečile su blokadu ulaza u deponiju smeća u Koceljevi, za kou građani tvrde da je "divlja".
Više desetina građana blokiralo je dva prilaza deponiji u ponedeljak, 3. avgusta, stavljanjem lanaca i katanaca na kapije i postavljanjem blokada ispred njih, prenosi Beta.
Policija je jutros u saradnji sa radnicima lokalnog komunalnog preduzeća otvorila ulaze i obezbedila prolaz kamionima sa đubretom, a organizatorima protesta su napisane prekršajne prijave.
Jedan od organizatora protesta Zoran Mićić, rekao je da je policija brojnošću naterala građane da se raziđu i da je lokalna vlast, na čiji je zahtev reagovala policija, obećala brzo rešenje problema.
"Sramota je da policija obezbeđuje deponovanje đubreta na prostoru divlje deponije, a oni bi takve stvari morali da spreče i sankcionišu. Na samoj deponiji stoji tabla koja već desetak godina upozorava da je deponija u sanaciji, a tamo se i dalje ostavlja dnevno po 75 kubnih metara đubreta", rekao je Mićić agenciji Beta.
Mićić je naveo da je lokalna vlast obećala brzo rešenje problema, ali da u to "niko ne veruje".
"Već 20 godina priča se o izmeštanju deponije, o sredstvima inostranih fondova kojima će se rešiti problem ali sem obećanja ništa nije urađeno. Mi tražimo samo da se izmesti van naseljenog mesta", rekao je Mićić.
Deponija u Koceljevi nalazi se na desetak metara od prvih kuća i uz samu obalu reke Tamnave.
Proteste u toj opštini organizovale su parlamentarne i vanparlamentarne stranke, Socijalistička partija Srbije, Pokret Dveri, Zeleni Srbije, Srpski pokret obnove, Srpska radikalna stranka i ekološko udruženje "Za spas lopte".

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/1998308/Policija+spre%C4%8Dila+blokadu+deponije+u+Koceljevi.html

Нема коментара: