Od početka prošle godine, 184 funkcionera dobila su dozvolu da istovremeno budu na dva državna položaja.
Prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, ove godine je tom telu stiglo 80 zahteva funkcionera koji traže saglasnost da imaju dve funkcije. Njih 23 nije dobilo dozvolu.
Između ostalih, saglasnost su tražila dva poslanika – Meho Omerović iz SDPS-a dobio je dozvolu da bude i član Nadzornog odbora "Srbijašuma", dok članu poslaničkog kluba SNS-a Marijanu Rističeviću nije odobreno da bude član Upravnog odbora Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, prenose Novosti. Potpredsednik Pokrajinske vlade Branislav Bogaroški dobio je "zeleno svetlo" da bude u Nadzornom odboru Razvojnog fonda Vojvodine.
Nešto precizniji podaci o tome koliko se funkcionerima isplaćuje na ime plata i naknada iz budžeta trebalo bi da budu poznati od sledeće jeseni. Nedavno usvojeni zakon propisuje da u narednih godinu dana registar zaposlenih u javnom sektoru i njihovih zarada preuzme Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu.
Oni navode da se spisak ažurira i da će biti kažnjene sve institucije koje ne budu blagovremeno unosile svaku izmenu.
http://www.021.rs/Info/Srbija/Na-dve-fotelje-sedi-vise-od-180-funkcionera.html
Prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, ove godine je tom telu stiglo 80 zahteva funkcionera koji traže saglasnost da imaju dve funkcije. Njih 23 nije dobilo dozvolu.
Između ostalih, saglasnost su tražila dva poslanika – Meho Omerović iz SDPS-a dobio je dozvolu da bude i član Nadzornog odbora "Srbijašuma", dok članu poslaničkog kluba SNS-a Marijanu Rističeviću nije odobreno da bude član Upravnog odbora Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, prenose Novosti. Potpredsednik Pokrajinske vlade Branislav Bogaroški dobio je "zeleno svetlo" da bude u Nadzornom odboru Razvojnog fonda Vojvodine.
Nešto precizniji podaci o tome koliko se funkcionerima isplaćuje na ime plata i naknada iz budžeta trebalo bi da budu poznati od sledeće jeseni. Nedavno usvojeni zakon propisuje da u narednih godinu dana registar zaposlenih u javnom sektoru i njihovih zarada preuzme Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu.
Oni navode da se spisak ažurira i da će biti kažnjene sve institucije koje ne budu blagovremeno unosile svaku izmenu.
http://www.021.rs/Info/Srbija/Na-dve-fotelje-sedi-vise-od-180-funkcionera.html

Нема коментара:
Постави коментар