среда, 5. август 2015.

Aktuelnu vlast kultura ne zanima

U SDS-u tvrdi da je neodgovornom politikom vlasti Nišvil doveden u pitanje; foto: Željko Mitić
 
 
 
Zbog toga što je neizvesno održavanje "Nišvila" u Tvrđavi, bazilika kod Bele Palanke zatrpana, a gradska vlast, kako tvrde, štedi na novcu za kulturu, u niškom odboru SDS-a smatraju da vlast kultura i ne zanima.
Dok se čeka odluka o tome da li će se "Nišvil" održati u Tvrđavi, u SDS-u smatraju da vlast ugrožava kulturne manifestacije.
Kako je moguće da Tvrđava bude bezbedna za druge manifestacije koje se održavaju tu, a odjednom nije bezbedna za Nišvil. Nadležni se na ovaj način igraju se sa poštovaocima džeza - kažu u SDS-u.
Kako kažu, poslednji primer koji svedoči o odnosu vlasti prema kulturi je zatrpavanje bazilike, koja predstavlja “zatrpavanje nasleđa, istorije i kulture”. Međutim, kažu, to nije sve.
Izdvajaju se sve manja sredstva za kulturu, zbog rebalansa budžeta “Nisomnia” je odložena za septembar, NKC treba da vrati 3 miliona nenamenski potrošenih sredstava za “Filmske susrete“, a pojedinim manifestacijama ili preti gašenje ili su ugašene - kažu u SDS-u.
Oni podsećaju i na izjavu zamenika gradonačelnika Ljubivoja Slavkovića da su "Nišvil", NIMUS i “Filmski susreti” potrošačke manifestacije i pitaju se da li će “Belmužijada, kupusijada, "Roštiljijada" i burekdžijada, kulturno uzdići grad”.


http://www.juznevesti.com/Politika/SDS-Aktuelnu-vlast-kultura-ne-zanima.sr.html

Нема коментара: