
„Kada je odlukom Vlade Srbije osnovana Akademija za nacionalnu bezbenost veći deo javnosti je to dočekao s radoznalošću. Bilo je i nešto malo kritika, ali su posle objašnjenja o čemu se zapravo radi retki oponentski glasovi zamukli. Ova institucija trebalo bi da doprinese nečem dobrom, a to je povećanje bezbednosti svih u ovoj zemlji, pa i građana drugih zemalja“, uverava prof. dr Dragan Simeunović, direktor ANB.
Akademija u koju nije kročio, upravo je upisla treću generaciju studenata, ili, kako mi to više volimo da kažemo – tajnih agenata, špijuna.
Ovde će studenti, njih tridesetak, osim veština prisluškivanja i praćenja, učenja svih tehnoloških veština, prirodnih i društvenih nauka, a posebno istorije, kao obavezu imati da nauče i - osam jezika!
Tajanstveni Jugosloven Ante Topić Mimara voleo je da se predstavlja kao kolecionar, prodavac umetnina i restaurator, ali brojni ekspertni uveravaju da je bio i falsifikator, kradljivac umetničkih predmeta i verovatno - špijun.
Upravo je Mimara organizovao da se posle Drugog svetskog rata u Jugoslaviju dopremi 166 predmeta izuzetne umetničke vrednosti od kojih je, prema procenama, samo pet zaista i pripadalo Jugoslaviji.
institucija u Srbiji, u kojoj se studenti vode pod samo njima znanom šifrom.
http://www.bia.gov.rs/download/razno/ANB2015.pdf
http://www.newsweek.rs/srbija/51925-novi-newsweek-otkriva-kako-bia-pravi-spijune-ni-profesori-ne-znaju-kako-se-zovu.html
Нема коментара:
Постави коментар