петак, 9. јануар 2015.

Srđan Aleksić smenjen sa funkcije u "Toponici"

Za sada ostaje u fotelji; Srđan Aleksić u gradskom veću Niša.
Po nalogu Agencije za borbu protiv korupcije Ministarstvo zdravlja je smenilo niškog gradskog većnika sa funkcije predsednika Upravnog odbora Specijalne psihijatrijske bolnice u Gornjoj Toponici.

Aleksić je smenjen još oktobra prošle godine, ali je informacija o tome Južnim vestima dostavljena tek kada su novinari to zatražili od Agencije.

Kako je pojašnjeno, Aleksić je smenjen jer nije Agenciju za borbu protiv korupcije obavestio da je preuzeo još jednu funkciju, što je po zakonu morao da uradi.
Novi izazovi za gradske vlasti Niša
Ministarstvo zdravlja RS je postupilo po zahtevu Agencije i donelo rešenje 24.10.2014. godine
kojim je razrešilo Srđana Aleksića sa navedene javne funkcije - piše u saopštenju Agencije.


Još se vodi postupak za smenu sa funkcije većnika


I dalje se čeka stav Odbora Agencije za borbu protiv korupcije kome se Srđan Aleksić žalio zbog odluke direktora Agencije da zatraži i njegovu smenu u Gradskom veću Niša.

Smena je zatražena još jula prošle godine jer je utvrđeno da je Aleksić paralelno sa ovom visokom javnom funkcijom istovremeno kao advokat zastupao pred sudom građane koji su tužili Grad.
Utvrđeno je da Aleksić obavljanjem advokatske delatnosti ugrožava nepristrasno vršenje javne funkcije člana Gradskog veća grada Niša, s obzirom na to da zastupa stranke u postupcima protiv javnih preduzeća čiji je osnivač grad Niš, ili protiv grada Niša - piše u odluci Agencije.
Aleksić se brani tvrdnjom da istovremeno radeći kao advokat i član Gradskog veća Niša zapravo štiti javni interes, pa da, shodno tome, nije u sukobu interesa.

U ranijoj izjavi za Danas Aleksić je najavio da će, ukoliko Agencija odbije njegovu žalbu, on podneti ostavku.

Međutim, tada je najavio da će takvu odluku "obarati" i pred Međunarodnim sudom za ljudska prava u Strazburu.

http://www.juznevesti.com/Istrazujemo/Srdjan-Aleksic-smenjen-sa-funkcije-u-Toponici.sr.html


Нема коментара: