OČEKUJEM da Srbija podigne svoj ugled tokom predsedavanja OEBS-om, očekujem i veliku podršku predsednika Tomislava Nikolića, kao i da se svi uključe u taj veliki posao. Ali, nisam od onih koji misle da će Srbija sada rešiti sve svetske probleme - izjavio je u sredu premijer Aleksandar Vučić.
Predsednik srpske vlade je najavio da će 9. februara u Brisel, na razgovore s predstavnicima Prištine, ići sa šefom diplomatije Ivicom Dačićem, a zatim i sa drugim ministrima, zavisno od tema koje budu na stolu.
Govoreći o pregovorima sa EU, Vučić je za TV Pink rekao da članstvo u Uniji ostaje stateški cilj, da će najmanje četiri poglavlja biti otvorena u prvoj polovini godine, ali da ne smatra da je to najvažnije pitanje.
Upitan - da li otvaranje poglavlja može biti politički uslovljeno, on je odgovorio da to nije nikakava tajna.
Govoreći o kosovskom poglavlju 35, on je rekao da nama traže dodatne razgovore, da svi čekaju šta će biti u Briselu, da bi posle toga mogli da razmisle šta dalje:
- Nisam kao drugi i to je iznenadilo mnoge u Evropi. Nisam kukao - izgubićemo izbore, ne interesuju me izbori, ni popularnost. Neću da molim nikoga zato što znam da bi oni u našoj žurbi i u našim molbama iskoristili priliku da od Srbije uzmu i ono što Srbija ne mora da da.
Prema njegovim rečima, u međunarodnim odnosima ima i prijateljstva, ali pozicija naše zemlje nije takva da možemo da izbegnemo pritiske:
- Bićemo izloženi pritiscima i to nije nikakva tajna.
On je kazao da je zabrinut zbog stvari koje mogu da se odigravaju, ne samo Ukrajini, već u celoj južnoj Evropi:
- Uspeli smo da sačuvamo našu poziciju, iako su dežurni kritičari objašnjavali da je nemoguće da na bilo koji način zadržimo našu poziciju i da ne uvodimo sankcije Rusiji.
POTREBAN NAM JE MIR
VUČIĆ je čestitao svim vernicima Božić, poručivši da je Srbija izvor stabilnosti u regionu, da je politički i ekonomski stabilna i da polako, ali sigurno ide napred:
- Mir, stabilnost, rad, rad i rad, da svi radimo više. Svi možemo da radimo više, i ja. Želim svima i porodičnu sreću i da više pozitivnog unesu u svoje živote. Država će do kraja ove godine nekima, a do kraja 2016. za sve, obezbediti više novca i više bogatstva.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:527776-Aleksandar-Vucic-Pritisci-nam-tek-predstoje
Predsednik srpske vlade je najavio da će 9. februara u Brisel, na razgovore s predstavnicima Prištine, ići sa šefom diplomatije Ivicom Dačićem, a zatim i sa drugim ministrima, zavisno od tema koje budu na stolu.
Govoreći o pregovorima sa EU, Vučić je za TV Pink rekao da članstvo u Uniji ostaje stateški cilj, da će najmanje četiri poglavlja biti otvorena u prvoj polovini godine, ali da ne smatra da je to najvažnije pitanje.
Upitan - da li otvaranje poglavlja može biti politički uslovljeno, on je odgovorio da to nije nikakava tajna.
Govoreći o kosovskom poglavlju 35, on je rekao da nama traže dodatne razgovore, da svi čekaju šta će biti u Briselu, da bi posle toga mogli da razmisle šta dalje:
- Nisam kao drugi i to je iznenadilo mnoge u Evropi. Nisam kukao - izgubićemo izbore, ne interesuju me izbori, ni popularnost. Neću da molim nikoga zato što znam da bi oni u našoj žurbi i u našim molbama iskoristili priliku da od Srbije uzmu i ono što Srbija ne mora da da.
Prema njegovim rečima, u međunarodnim odnosima ima i prijateljstva, ali pozicija naše zemlje nije takva da možemo da izbegnemo pritiske:
- Bićemo izloženi pritiscima i to nije nikakva tajna.
On je kazao da je zabrinut zbog stvari koje mogu da se odigravaju, ne samo Ukrajini, već u celoj južnoj Evropi:
- Uspeli smo da sačuvamo našu poziciju, iako su dežurni kritičari objašnjavali da je nemoguće da na bilo koji način zadržimo našu poziciju i da ne uvodimo sankcije Rusiji.
POTREBAN NAM JE MIR
VUČIĆ je čestitao svim vernicima Božić, poručivši da je Srbija izvor stabilnosti u regionu, da je politički i ekonomski stabilna i da polako, ali sigurno ide napred:
- Mir, stabilnost, rad, rad i rad, da svi radimo više. Svi možemo da radimo više, i ja. Želim svima i porodičnu sreću i da više pozitivnog unesu u svoje živote. Država će do kraja ove godine nekima, a do kraja 2016. za sve, obezbediti više novca i više bogatstva.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:527776-Aleksandar-Vucic-Pritisci-nam-tek-predstoje

1 коментар:
КОСОВО И КОСМЕТ - две ствари:
Косово какво јесте и Космет какво би желели ...
Косово какво јесте; Отето, од моћника штићено и штити се, Албанци уз помоћ моћних, корак по корак иду ка независноси, хтели ми то или не, Срби огромна мањина у већој мери међусобно разједнињени, немоћни, Србија нејака, не може им се "силом и снагом" помоћи ...
ТО ЈЕ СТВАРНОСТ - ТО ЈЕ РЕАЛНОСТ ...
Космет какав би желели; Наш, покрајина у саставу Србије - била, јесте, биће ...
Пошто су Албанци већина, да имају власт пуну аутономну без атрибута суверености, од Србије као држава никад призната ... !!!
РЕШЕЊЕ:
До Косова и Метохије - КОСМЕТА, има само један једини прави пут:
.... "Силом и снагом" МОЋИ помоћи ...
МОЋИ помоћи значи: Србија економски развијена - снажна, политички угледна и стабилна, власт одговорна, народ радан и срећан ...
Народ да зна шта је циљ, МОЋИ, уједињени, сложни, да користе срце ...
Једног дана са главама и МОЋИ на Косово до КОСМЕТА ...
ВЕРУЈТЕ МИ, ТО ЋЕ ТАДА БИТИ СТВАРНОСТ, ТО ЋЕ ТАДА БИТИ РЕАЛНОСТ, а и они бивши моћни, биће на нашој страни ...
БРАЋО И СЕСТРЕ, ДРУГОВИ И ДРУГАРИЦЕ, грађани и грађанке,
ГОСПОДО, НАРОДЕ НАШ - СВИ МИ КОЈИ ЖЕЛИМО КОСМЕТ, У ПРВЕ РЕДОВЕ ДО МОЋИ ПОМОЋИ ШТО ПРЕ, САМО СЛОГА СРБИЈУ СПАСАВА ... !!!
Постави коментар