Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije podneo je protiv 26 dekana fakulteta u Srbiji nadležnim prekršajnim sudovima zahteve za pokretanje prekršajnog postupka, zbog skrivanja informacija o trošenju novca poreskih obveznika i studenata, javnim nabavkama i nepostupanja u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama.
Savet napominje da je obaveza državnih organa da učine dostupnim informacije od javnog značaja i da će svako skrivanje i zloupotreba prava iz Zakona biti sankcionisano prijavama nadležnim sudovima, a sve u cilju otvaranja državnih organa i organizacija prema javnosti.
http://rs.n1info.com/a30780/Vesti/Podneto-26-prijava-protiv-dekana-fakulteta.html

Нема коментара:
Постави коментар