Beograd - Niko me nigde nije zvao. Duboko sam uverena da sam lično najkorisnija na mestu na kojem sam sada i poslovima koje sada obavljam i mogu reći da ću ostati dosledna tome, rekla je Sonja Liht, predsednica Beogradskog fonda za političku izuzetnost, odgovarajući na pitanje Danasa da li bi prihvatila ukoliko je premijer pozove da uđe u Vladu.
Aleksandar Vučić, premijer Srbije, nedavno je gostujući na RTS rekao da je zadovoljan radom svojih saradnika, ali da očekuje i da taj tim bude proširen ljudima koji drugačije misle. Kao primer je naveo Sonju Liht ili Ivana Vejvodu, rekavši da je reč o ljudima koji mogu da doprinesu poboljšanju imidža Srbije. „Na pristojan način sa njima razgovaram, meni nije teško da kažem da sam kriv i da sam nešto pogrešio, ali se trudim da radom i marljivošću i iskrenom posvećenošću, postignem rezultate“, rekao je Vučić.
Liht navodi da apsolutno podržava svakoga ko vodi Srbiju na ozbiljan i odgovoran način ka evropskim integracijama.- Podržavam onog ko se bori za ozbiljnu pravnu državu od vladavine prava, borbe protiv korupcije, do poštovanja ljudskih prava i antidiskriminacije. Ali i za održivi razvoj koji podrazumeva i reindustrujalizaciju Srbije ali i obraćanje pažnje na zaštitu životne okoline i klimatske promene. Duboko sam uverena da sam lično najkorisnija na mestu na kojem sam sada i poslovima koje sada obavljam i mogu reći da ću ostati dosledna tome - navela je Liht. Upitana da li premijer Vučić i Vlada ispunjavaju ove uslove za njenu podršku, ona kaže da postoje rezultati, ali da još puno toga mora da se uradi.
http://www.danas.rs/danasrs/politika/sonja_liht_niko_me_nije_zvao_u_vladu.56.html?news_id=295165
Нема коментара:
Постави коментар