петак, 30. јануар 2015.

Linč Ombudsmana

Predsednik Nove stranke Zoran Živković ocenio je danas da je poslanička i politička većina na sednici Odbora Skupštine Srbije za kontrolu službi bezbednosti izložila linču Zaštitni građana Sašu Jankovića.

Umesto da zaključak Odbora bude da Ministarstvo odbrane odmah postupi po nalogu Zaštitnika, Živković je na konferenciji za novinare rekao da je donet zaključak da Vojnobezbednosna agencija nije uradila ništa protiv zakona.

Živković tvrdi da je Janković na sednici Odbora pokazao dva dokumenta, među kojima je jedan o uništavanju osam službenih hard diskova u kabinetu ministra unutrašnjih poslova, što je urađeno bušilicom.
Tako piše u dokumentu, dodao je Živković i ukazao da o tome postoji zapisnik, koja su potpisala tri policajca, sa napomenom jednog da je to uradio po naređenju.

Drugi dokument, naslovljen kao strogo poverljiv, precizirao je Živković, odnosi se na praćenje aktivnosti Srpske radikalne stranke, uoči mitinga 15. novembra, po dolasku Vojislava Šešelja iz Haga.
Jedino opravdanje za angažovanje VBA u tom slučaju, ocenio je Živković, može biti samo sumnja da su Šešeljeve pristalice želele da napadnu Dom vojske.


http://akter.co.rs/27-drutvo/116988-ivkovi-lin-ombudsmana.html

Нема коментара: