Tajpej -- Bivši tajvanski predsednik Čen Šui-bijan, koji služi 20-godišnju zatvorsku kaznu, privremeno je pušten na lečenje, saopštilo je ministarstvo pravde u Tajpeju.
Čen, predsednik u dva mandata od 2000-2008, osuđen je 2009. za proneveru novca iz predsedničkog fonda, primanje najmanje devet miliona dolara mita, pranje novca kroz račune u Ssvajcarskoj i falsifikovanje dokumenata.
On je u junu 2013. pokušao da izvrši samoubistvo u zatvoru.
Kako je danas saopšteno, iz zatvora je pušten na mesec dana radi lečenja. Bivši predsednik pati od depresije, poremećaja spavanja i srčanih i neuroloških problema.
Čen je došao na vlast 2000. uz obećanje da će očistiti zemlju od višedecenijske korupcije za vreme vladavine Nacionalističke partije i da će osnažiti de fakto nezavisnost Tajvana od Kine.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=05&nav_category=78&nav_id=943656
Čen, predsednik u dva mandata od 2000-2008, osuđen je 2009. za proneveru novca iz predsedničkog fonda, primanje najmanje devet miliona dolara mita, pranje novca kroz račune u Ssvajcarskoj i falsifikovanje dokumenata.
On je u junu 2013. pokušao da izvrši samoubistvo u zatvoru.
Kako je danas saopšteno, iz zatvora je pušten na mesec dana radi lečenja. Bivši predsednik pati od depresije, poremećaja spavanja i srčanih i neuroloških problema.
Čen je došao na vlast 2000. uz obećanje da će očistiti zemlju od višedecenijske korupcije za vreme vladavine Nacionalističke partije i da će osnažiti de fakto nezavisnost Tajvana od Kine.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=05&nav_category=78&nav_id=943656

Нема коментара:
Постави коментар