уторак, 18. новембар 2014.

Živković nazvao Čedu - đubretom!

Zoran Živković juče je na Tviteru opleo po Čedomiru Jovanoviću nazivajući ga „đubretom“. Naime, lideru Nove stranke nimalo se ne sviđa otvoreno nuđenje Jovanovića premijeru Srbije Aleksandru Vučiću za ulazak LDP-a u Vladu.

Tako je Živković uz link za novinski izveštaj sa sednice Glavnog odbora LDP-a napisao: „Kako se, za velike pare, postaje najveće đubre“. Naveo je i da nikakve veze sa Jovanovićem nema od 2004. godine, zatim da ne bi nikada ušao u vladu sa Vučićem dodajući: “Sa prevarantima i klovnovima ne možete pomoći narodu.“
U odbranu liberala i Čede stao je Đorđo Žujović, član Predsedništva i predsednik mladih LDP-a.

- Deset godina si prespavao u vinogradu dok je LDP nešto pokušavao da uradi. Malo poštovanja, a ne prostački rečnik - napisao je Žujović.

Inače, Jovanović je na sednici GO LDP-a poručio da ta stranka treba da „izgradi odnos s Vučićem koji će građani razumeti i posmatrati kroz prizmu koristi koju bi društvo imalo sa LDP-om na vlasti“.
 
Tako je Živković uz link za novinski izveštaj sa sednice Glavnog odbora LDP-a napisao: „Kako se, za velike pare, postaje najveće đubre“. Naveo je i da nikakve veze sa Jovanovićem nema od 2004. godine, zatim da ne bi nikada ušao u vladu sa Vučićem dodajući: “Sa prevarantima i klovnovima ne možete pomoći narodu.“
U odbranu liberala i Čede stao je Đorđo Žujović, član Predsedništva i predsednik mladih LDP-a.

- Deset godina si prespavao u vinogradu dok je LDP nešto pokušavao da uradi. Malo poštovanja, a ne prostački rečnik - napisao je Žujović.

Inače, Jovanović je na sednici GO LDP-a poručio da ta stranka treba da „izgradi odnos s Vučićem koji će građani razumeti i posmatrati kroz prizmu koristi koju bi društvo imalo sa LDP-om na vlasti“.
 
- Vučića pre treba iskoristiti nego srušiti ako se nema odgovor na pitanje šta dolazi nakon toga. Sa LDP-om u Vladi, Zakon o radu bi dobio svoj puni smisao jer bi iza njega stajao neko kompetentniji od Vulina, a na međunarodnom planu Srbiju bi predstavljao neko ko može da kaže više od „o, sole mio“ poput Dačića - rekao je Jovanović u nedelju. On se juče oglasio i pisanim saopštenjem, u kojem, između ostalog, navodi da niko u Srbiji nema pravo da broji opoziciona krvna zrnca njegovoj stranci.

- Pogotovo ne oni koji su pokrali Ustav na referendumu, učestvovali u onakvoj prodaji NIS-a i podržavali barikade na Kosovu ili zaboravili da se bave politikom deset godina, pa se sada vratili i rekli kako je sada sve u redu - naveo je Jovanović, misleći time ne samo na Živkovića, već i na DS.

Istakao je i da je LDP, kako je kazao, ledolomac, kao i da je to ključna razlika između te stranke i „gotovo svih drugih prosečnih srpskih partija“.

Osim Čedinog govora, Živkoviću se nisu dopale ni izjave Gorana Milića, direktora „Al Džazire Balkan“, koji je ishvalio premijera Vučića. Za Milića je Živković, takođe na Tviteru, napisao: „Kako se za male pare postaje veliko đubre...“
 
http://www.alo.rs/vesti/politika/zivkovic-nazvao-cedu-dubretom/74657
 
 

Нема коментара: