уторак, 18. новембар 2014.

Situacija u medijima gora nego pre dve decenije

Situacija u medijima na Zapadnom Balkanu je gora nego pre dve decenije, a novinarima se mora obezbediti pravo na normalan rad, izjavila je danas poslanica Evropskog parlamenta Tanja Fajon u Briselu.


Sloboda je temeljno ljudsko pravo i EP je dužan da je štiti”, rekla je Fajon nakon mini-konferencije o medijima u Briselu na kojoj su učestvovali predstavnici iz Srbije, Slovenije i Makedonije.
Praktično svi učesnici su se složili da su mediji u regionu danas izloženi ne samo političkim, već i finansijskim pritiscima, što ozbiljno ugrožava objektivno informisanje javnosti. 

Novinarima se mora omogućiti pravo na normalan rad”, istakla je Fajon i najavila da će se zalagati da EP intenzivira saradnju sa novinarskim sindikatima i udruženjima u regionu.  

http://rs.n1info.com/a12744/Vesti/Fajon-Situacija-u-medijima-gora-nego-pre-dve-decenije.html

Нема коментара: