уторак, 18. новембар 2014.

Агенција на регионалној конференцији о превенцији корупције

Представници Агенције за борбу против корупције учествовали су на регионалној конференцији „Добро управљање и изазови антикорупцијских политика", одржаној 13. и 14. новембра у Тирани. Догађај је организовала Регионална антикорупцијска иницијатива (РАИ).

Маријана Обрадовић и Милош Мојсиловић из Сектора за превенцију говорили су о механизмима за превенцију корупције кроз искуства Агенције. Посебан нагласак стављен је на план интегритета као инструмент за институционалну процену ризика на корупцију у јавном сектору.

Циљ конференције био је јачање сарадње између цивилног друштва и државних институција у процесима препознавања и примене механизама за превенцију корупције. Учесници из више од 10 земаља говорили су и о антикорупцијским законама и најбољим праксама из те области.
Регионална антикорупцијска иницијатива (РАИ) је међународна невладина организација која се бави механизмима за спречавање корупције у Албанији, Босни и Херцеговини, Бугарској, Хрватској, македонији, Молдавији, Црној Гори и Србији.


http://www.acas.rs/sr_cir/component/content/article/39-aktuelnosti/1122-agencija-na-regionalnoj-konferenciji-o-prevenciji-korupcije.html

Нема коментара: