понедељак, 5. јануар 2015.

Nova hapšenja zbog krađe žita

Šest osoba je uhapšeno u decembru zbog krađe žita iz Robnih rezervi, koje im je bilo dato na skladištenje. Oni se terete za prodaju državnog žita do kraja 2013, a spremaju se nova hapšenja za krađe žita tokom 2014. Tužilaštvo za organizovani kriminal naložilo je policiji da ponovo izvrši kontrolu državnog žita u skladištima, saznaje „Blic“.


Krađe i preprodaja žitarica u više od 70 privatnih skladišta u kojima država čuva robu nisu prestale ni posle vanredne kontrole 2013. koja je rezultirala brojnim hapšenjima. Nova višemilionska krađa od 2,5 miliona evra je otkrivena i u 2014. godini, a tužilaštvo sumnja da to nije jedini slučaj krađe žita.

Prema saznanjima “Blica”, dalja istraga neće biti zaustavljena na tome.

Tužilaštvo je naložilo i finansijsku istragu protiv svih osumnjičenih u slučaju krađe državnog žita. To podrazumeva proveru porekla imovine vlasnika i radnika skladišta, članova njihovih porodica, ali i zaposlenih u Direkciji za robne rezerve. 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/524294/Nova-hapsenja-zbog-kradje-zita

Нема коментара: